Rzeczpospolita o Raporcie FLB - "Męskie rządy w spółkach giełdowych. Polska daleko do unijnej średniej"
2023-11-09

"Aż trzy czwarte spółek spoza największych indeksów GPW nie ma w zarządzie ani jednej kobiety, a prawie połowa nie ma ich też w radzie nadzorczej.

- W dzisiejszych czasach nie stać nas na stratę choćby jednego procenta potencjału f?rm, a tym bardziej talentów połowy populacji, którą stanowią kobiety - podkreśla Iwona Kozera, członkini zarządy EY Polska i założycielka Fundacji Liderek Biznesu, komentując wyniki tegorocznego raportu FLB, który analizuje rolę kobiet w spółkach giełdowych, a konkretnie w ich władzach."

Przeczytaj więcej

« Powrót do listy materiałów